İş Ortaklarımız

Çolakoğlu Şirketler Grubu toplam 570 MW kurulu gücü ile Türkiye'nin önde gelen özel sektör enerji üreticileri arasındadır. Çolakoğlu Grubu ulusal ve uluslararası düzeyde demir çelik üretimi, doğalgaz ve üstün vasıflı kömürden elektrik üretimi, doğalgaz gazlaştırma depolama ve ticareti, madencilik, deniz taşımacılığı ve finansal hizmetler sektörlerinde önde gelen güçlü bir oyuncudur.

Elektrik üretim proseslerine girdi teşkil eden doğalgazı ithal eden, depolayan ve ticaretini yapan bir LNG terminalimiz mevcuttur.

Bununla birlikte kombine çevrim doğalgaz ve akışkan yataklı teknoloji haiz kömür santrallerimiz ile yıllardır gerek kendi demir çelik tesislerimize, gerekse de Türkiye'nin enerji üretimine destek vermekteyiz.

Çolakoğlu Metalurji

Çolakoğlu, demir çelik sektöründeki faaliyetlerine 1945 yılında kurucumuz Mehmet Rüştü Çolakoğlu’nun Karaköy’deki çelik ticarethanesi ile başlayan Çolakoğlu Metalurji, 1969 yılından beri Dilovasındaki mevcut yerinde faaliyet göstermektedir. Yıllık 3 milyon ton sıvı çelik kapasitesi ve hem yassı hem de uzun mamul üretme yeteneği ile sektörün önde gelen kuruluşları arasında yer alan firmamız, 1994 yılında yaptığı doğalgaz çevrim santralı ve 2000 yılında yaptığı katı yakıtlı termik santral yatırımları ile toplam 313.4 MW kapasite ile enerji sektöründe de faaliyet göstermektedir.

Web: www.colakoglu.com.tr

Ova Elektrik

OVA Elektrik A.Ş Gebze Dilovasında kurulu Kombine Çevrim Doğalgaz Santralı ile elektrik üretmektedir.

Ege Gaz

EGE GAZ A.Ş. (EgeGaz), Ülkemizin ilk ve tek özel LNG (Sıvılaştırılmış doğalgaz tesisi) olup, temel fonksiyonu Ülkenin doğalgaz arz sisteminin sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Ege Gaz sektörünün en büyük özel kuruluşu olup, uluslararası doğalgaz piyasasınında önemli bir yer işgal etmektedir.

Web: www.egegaz.com.tr